Ta strona używa plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

Łożyska ślizgowe

Łożyska ślizgowe przegubowe i oczkowe

Łożyska ślizgowe przegubowe – zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wolnobieżnych mogą kompensować niewspółosiowość i pracować przy ruchach oscylacyjnych. Charakteryzują się one bardzo dużą obciążalnością i są łatwe do zabudowy. Łożyska ślizgowe przegubowe są dostępne z różnego rodzaju parami ślizgowymi: stal po stali, która wymaga smarowania lub bezobsługowymi parami stali i kompozytu spieku brązu, tkaniny PTFE lub kompozytu PTFE. Bardzo bogata oferta obejmuje:

- Łożyska ślizgowe przegubowe poprzeczne  o wymiarach metrycznych i calowych, z uszczelnieniami i/lub poszerzonym pierścieniem wewnętrznym.

- Łożyska ślizgowe przegubowe skośne przeznaczone do przenoszenia obciążeń złożonych.

- Łożyska ślizgowe przegubowe wzdłużne do przenoszenia obciążeń wzdłużnych, stosowane także w połączeniu z łożyskami poprzecznymi w przypadku silnie obciążonych łożyskowań

- Łożyska oczkowe ze zintegrowanymi łożyskami ślizgowymi przegubowymi oraz zewnętrznym lub wewnętrznym gwintem mocującym albo prostokątnym trzpieniem do przyspawania.

Tuleje ślizgowe

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć standardowe tuleje ślizgowe, które nadają się do ruchu obrotowego, oscylacyjnego i posuwisto-zwrotnego. Oferta obejmuje tuleje walcowe i kołnierzowe, a także podkładki oporowe i paski ślizgowe. Dostępna bogata gama materiałów nadaje się do różnych zastosowań.