Ta strona używa plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

Pasy SKF

29.02.16

Doskonale rozumiejąc współzależność pomiędzy pracą łożyska a pracą produktów do przenoszenia napędu, SKF oferuje więcej, niż inni dostawcy. Z wykorzystaniem tej wiedzy, SKF wspiera działy utrzymania ruchu w identyfikacji problemów pracy łożysk związanych z przenoszeniem napędu i doborze najlepszych produktów do konkretnych zastosowań.
Odpowiednio zaprojektowany napęd pasowy będzie przekazywał napęd przez wiele lat przy minimalnym nakładzie czynności obsługowych. Dlatego inwestycja w wysokiej jakości pasy zmniejsza długoterminowy łączny koszt posiadania maszyn.

Pasy SKF są produkowane w oparciu o "ogólnoświatową" specyfikację PTP-0299. SKF posiada w swojej ofercie m.in. następujące pasy:

- Pasy klinowe klasyczne
- Pasy klinowe wąskoprofilowe
- Uzębione pasy klinowe wąskoprofilowe z bokami ciętymi
- Pasy zębate

Firma SKF oferuje pełny asortyment zarówno pasów standardowych jak i pasów o wysokiej wydajności, które można używać w wielu różnorodnych zastosowaniach. Pasy SKF Xtra Power można stosować we wszelkiego rodzaju aplikacjach przemysłowych, a także w niektórych maszynach rolniczych. Pasy te zaprojektowano z myślą o wydłużeniu okresu eksploatacyjnego w określonym zastosowaniu i zapewnieniu do 40% większej mocy niż standardowe pasy zwijane.
Wszystkie pasy SKF są produkowane w oparciu o ogólnoświatową specyfikację PTP-0299, która jest zgodna ze wszystkimi powszechnie stosowanymi normami:
owijane i uzębione pasy klinowe są produkowane zgodnie z GB 1171 i BS 3790
pasy zębate są produkowane zgodnie z normami jakości GB/T13487-1992 i GB/T11616-1989
kontrola długości i tolerancji wykonania profili MXL, L, H, XH, XXH jest wykonana zgodnie z ISO 5296-1
tolerancje wymiarowe produktu są mierzone i testowane zgodnie z ISO 4184
pasy SKF są produkowane w wykonaniu antystatycznym i jako takie spełniają wymagania dyrektywy ATEX
Pasy SKF mogą być przechowywane przez dwanaście lat bez ujemnego wpływu na ich oczekiwaną trwałość eksploatacyjną, jeżeli warunki składowania są optymalne.

Dodatkowe informacje o pasach SKF:

Prezentacja PDF