Ta strona używa plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

Rolki prowadzące

Rolki prowadzące są łożyskami tocznymi z grubościennym pierścieniem zewnętrznym, które mogą przenosić duże obciążenia, a także obciążenia udarowe. Rolki prowadzące są skonstruowane na bazie łożysk kulkowych, igiełkowych i walcowych.
dostarczamy rolki prowadzące w wielu wykonaniach przeznaczonych do szerokiej gamy warunków pracy i zastosowań. Są to gotowe do montażu, fabrycznie nasmarowane zespoły przeznaczone do zastosowania we wszelkiego rodzaju napędach krzywkowych, prowadnicach, systemach przenośników itp. Szyny używane w prowadnicach liniowych SKF mogą służyć jako bieżnie dla łożysk.

Asortyment rolek prowadzących obejmuje:

- Rolki bieżne

to łożyska kulkowe z grubościennym pierścieniem zewnętrznym. Te fabrycznie nasmarowane i gotowe do montażu zespoły mogą być stosowane w napędach krzywkowych i przenośnikach wszystkich typów. Rolki bieżne są dostępne w serii wąskiej i szerokiej z kulistą powierzchnią bieżną. Rolki bieżne serii szerokiej są także dostępne z płaską powierzchnią bieżną. Rolki bieżne z kulistą powierzchnią bieżną należy stosować w przypadku, gdy możliwe jest wystąpienie niewspółosiowości kątowej względem bieżni, a naprężenia krawędziowe powinny być ograniczone do minimum.

- Rolki nośne

Rolki nośne są to zasadniczo łożyska igiełkowe lub walcowe z grubościennym pierścieniem zewnętrznym i kulistą zewnętrzną powierzchnią bieżną. Są to gotowe do montażu zespoły wypełnione smarem plastycznym, które nadają się do zastosowania we wszelkiego rodzaju napędach krzywkowych, prowadnicach, systemach przenośników itp.

Dostępne są rolki nośne:

      

bez pierścieni bocznych 

z pierścieniami bocznymi


- Rolki popychaczy

Wewnętrzna konstrukcja rolek popychaczy SKF jest bardzo podobna do konstrukcji łożysk igiełkowych lub walcowych. Rolki mają grubościenny pierścień zewnętrzny, który umożliwia im przenoszenie obciążeń udarowych, obniżając zarazem naprężenia odkształcające i zginające. Zewnętrzna powierzchnia bieżna jest standardowo kulista. Do pewnych zastosowań są jednak dostępne rolki popychaczy z walcowymi (płaskimi) powierzchniami bieżnymi. Zamiast pierścienia wewnętrznego rolki popychaczy mają masywny gwintowany sworzeń (trzpień), dzięki czemu rolkę popychaczy można w sposób szybki i łatwy zamocować do odpowiednich elementów maszyny za pomocą nakrętki sześciokątnej. Prowadzenie osiowe pierścienia zewnętrznego zapewnia stały kołnierz na łbie sworznia oraz pierścień boczny wtłoczony na sworzeń lub zestaw wałeczków. Rolki popychaczy są wypełnionymi fabrycznie smarem plastycznym gotowymi do montażu zespołami, które są odpowiednie do zastosowania we wszelkiego rodzaju napędach krzywkowych, prowadnicach, systemach przenośników.