Żadna maszyna nie jest wieczna i bezawaryjna. Każdy sprzęt ulega zużyciu. Przestoje, naprawy, to niepożądane sytuacje w zakładach. Niejednokrotnie zdarzają się znienacka, jednak dużą ich część można było przewidzieć, a nawet uniknąć!
Tak, uniknąć! Jednak konieczna jest prewencja!
 
Pierwszą i niezwykle ważną sprawą jest tutaj przestrzeganie zaleceń producenta w kwestiach serwisu i przeglądów. Dla maszyn składających się z wielu podzespołów dobrą praktyką może być wprowadzenie kalendarza, do którego naniesiemy harmonogramy przeglądów poszczególnych części. Mamy wówczas pewność, że nie pominiemy żadnego, nawet najmniejszego elementu, odpowiedzialnego za prawidłową pracę maszyny.
Równolegle z harmonogramem przeglądów, spisywanym przez pracowników serwisu, wyniknie automatycznie cykliczne smarowanie poszczególnych podzespołów. A wiadomo, że smarowanie może znacząco przedłużyć bezawaryjny czas pracy maszyny. Niektóre aplikacje, po przepracowaniu określonej liczby godzin, automatycznie informują operatora o konieczności wymiany lub uzupełnienia oleju.
Wiadomym jest, że część z tych prac możemy wykonać własnym sumptem, posiadając wykwalifikowanych pracowników, jednak część czynności będziemy musieli zlecić firmie zewnętrznej. Pamiętajmy, że dobrą praktyką jest zarezerwowanie terminu takiego przeglądu, by maszyna nie uległa awarii w sytuacji, kiedy musimy oczekiwać na przegląd np. kolejny miesiąc.
By skutecznie wspomóc te procesy, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja centralnego układu smarowania na zakładzie. Zwalnia on pracowników z obowiązku docierania do trudno dostępnych miejsc maszyny i bezpośredniego kontaktu z substancjami chemicznymi. Cały proces smarowania odbywa się dzięki programowalnej pompie, czyli jest bardzo precyzyjny i bezobsługowy.
Regularne smarowanie ma ogromne znaczenie dla wydłużenia żywotności i bezawaryjnej pracy urządzeń. Zaniedbania w tym zakresie skutkować mogą zatarciami elementów maszyn, większym zużyciem trących powierzchni czy narażeniem elementów metalowych na korozję. W następstwie tych zaniedbań może zaistnieć konieczność wymiany konkretnych elementów, a czasem niestety całych zespołów. Co z kolei oznacza koszty, awarie i przestoje w produkcji. Zapobiegnij im!
 
Chcesz uchronić swój zakład przez nieplanowanymi przestojami? Usprawnić pracę aplikacji? Przeprowadzić przegląd którejkolwiek z maszyn? A może po prostu zainteresował Cię temat centralnego smarowania?
Bez względu na pytanie jesteśmy do dyspozycji!
 
Co tydzień „rozpracowujemy” zagadnienia branżowe, a co jakiś czas wysyłamy promocje do grupy osób, które tak jak my chcą być na bieżąco. Zapisz się już dziś!
Rozwijaj się razem z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez REM Elbląg Sp. z o.o. w celach marketingowych. Mam prawo dostępu do moich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych zgodnie z obowiązującym prawem. Administratorem danych jest REM Elbląg Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 106A.
Logo REM

REM Elbląg Sp. z o.o.

82-300 Elbląg,

ul. Grunwaldzka 106A

Copyright © 2021 Rem Elbląg Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie: ITCENTER

Umów się na serwis

Napisz do nas

CENY

Pamiętaj
Nasz sklep kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz dostęp do cen hurtowych

ZAREJESTRUJ SIĘ ŻEBY POZNAĆ CENY!

Zaloguj się już dziś