Producent:

Kategorie produktów

Rodzaj (Więcej) • Sortuj
 • Ilość na stronie: 15 / 30 / 45 / 60
 • porównaj 0
Śr. wewn.
 
Śr. zewn.
 
Szerokość
 
Tolerancja
 

Sprzęgła przemysłowe

Sprzęgła montowane w maszynach przemysłowych odpowiadają zwykle za przenoszenie napędu. Zapewniają pracę śrubom, silnikom oraz innym urządzeniom napędowym, które jednocześnie wprawiają w ruch moduł, a w konsekwencji całą maszynę. W ofercie naszego sklepu znajdziesz, szeroki wybór elementów, które pozwalają na niezawodne napędzanie najróżniejszych urządzeń.

 • ProducentArtykułWysyłkaCenaZamów
 • MGK CSK 20 2RS SPRZĘGŁO JEDNOKIERUNKOWE MGK
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • - FAV 55 55H7 WOLNOBIEG BLOKUJĄCY
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • - FKN 6207 2RS SPRZĘGŁO JEDNOKIERUNKOWE GMN
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • INA HFL 1626 SPRZĘGŁO IGIEŁKOWE INA
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • KTR KTR CLAMPEX 150 90X101 SPRZĘGŁO
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • - ŁĄCZNIK 14 98 SHA HABIX
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • - ŁĄCZNIK 75 94 ShA
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 19 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 19 98 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 24 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 28 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 28 98 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 38 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 48 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
 • OPTIBELT ŁĄCZNIK HABIX 55 92 OPTIBELT
  dostępny
  więcej

  24h
  - netto
  - brutto
1 2 3 4 5 .. 35 »


Czym są sprzęgła przemysłowe? – precyzyjne łączenie wałów napędowych


Sprzęgła przemysłowe takie jak jednokierunkowe, sprzęgła kłowe, kołnierzowe czy zębate są kluczowym elementem wielu procesów mających miejsce w przemyśle, a ich wybór znacząco wpływa na efektywność i niezawodność produkcji. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych faktów na temat sprzęgieł tego typu:

 1. Zapewniają wyjątkową precyzję podczas pracy – sprzęgła przemysłowe są zaprojektowane do zapewnienia skutecznego przekazywania mocy i momentu obrotowego pomiędzy silnikiem a resztą urządzenia. Ich dokładność wynosi zazwyczaj ±0,1% lub nawet lepiej.

 2. Wysoka trwałość i niezawodność – średni okres eksploatacji sprzęgieł wynosi od 50 000 do 100 000 godzin, co zmniejsza częstotliwość napraw. 

 3. Wszechstronność zastosowań – znajdują zastosowanie w różnych branżach, w tym w motoryzacji, przemyśle chemicznym, energetyce, maszynach drukujących i wielu innych. Posiadają zdolność do pracy w różnych warunkach, od niskich temperatur po ekstremalne obciążenia.

 4. Oszczędność energii – wiele urządzeń posiada technologie redukujące tarcie, co przekłada się na niższe zużycie energii, a co za tym idzie na mniejsze koszty pracy. 

 5. Zwiększenie wydajności produkcji – niezawodne sprzęgła umożliwiają wydajniejszą produkcję. Redukcja downtime produkcji i przestoju maszyn przyczynia się do wzrostu produktywności.

 6. Bezpieczeństwo – zapewniają bezpieczne przekazywanie mocy i momentu obrotowego, co przekłada się na ograniczenie ryzyka awarii maszyn i wypadków podczas pracy.
   

Jakie jest zastosowanie sprzęgieł przemysłowych?


Sprzęgła przemysłowe mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, gdzie konieczne jest dokładne i niezawodne przekazywanie mocy lub momentu między różnymi elementami urządzeń. Oto kilka ich głównych zastosowań:

 1. Energetyka – w sektorze energetycznym, zarówno w produkcji energii konwencjonalnej, jak i odnawialnej, sprzęgła przemysłowe są wykorzystywane w turbinach, generatorach i innych maszynach.

 2. Przemysł drukarski – w drukarkach przemysłowych sprzęgła są niezbędne do precyzyjnego kontrolowania prędkości i synchronizacji ruchu wałków i innych części maszyny.

 3. Przemysł papierniczy – w produkcji papieru i tektury sprzęgła przemysłowe są wykorzystywane do precyzyjnego przekazywania mocy w walcarce, maszynie do cięcia, prasie itp.

 4. Przemysł spożywczy – sprzęgła są stosowane w maszynach do mieszania, krojenia, pakowania i innych procesach produkcyjnych.

 5. Przemysł wydobywczy – w górnictwie i przemyśle wydobywczym sprzęgła przemysłowe są używane zarówno w wiertnicach jak i transporcie materiałów.

 6. Przemysł ciężki – tam, gdzie występują duże obciążenia i maszyny o dużym momencie obrotowym, sprzęgła przemysłowe pomagają w precyzyjnym sterowaniu ruchem.

 7. Przemysł petrochemiczny – zakładach petrochemicznych sprzęgła przemysłowe są stosowane w pompach, wentylatorach, kompresorach i innych maszynach.
   

Rodzaje sprzęgieł stosowanych w przemyśle – sprzęgła jednokierunkowe


Sprzęgła jednokierunkowe to mechanizmy stosowane w różnych urządzeniach, które pozwalają na przekazywanie momentu obrotowego w jednym kierunku, ale blokują ruch w przeciwną stronę. Innymi słowy, umożliwiają obracanie się w jednym kierunku, ale nie w drugim. Sprzęgła te mają kilka praktycznych zastosowań i są dostępne w różnych konstrukcjach. Stosuje się je w urządzeniach o ruchu jednokierunkowym lub w taktujących, gdzie zmiana kierunku ruchu wymaga jednocześnie przejścia na ruch jałowy.
 

Sprzęgła hydrokinetyczne


Sprzęgła hydrokinetyczne, znane również jako sprzęgła hydrauliczne lub sprzęgła cieczowe, to rodzaj sprzęgieł używanych głównie w automatycznych skrzyniach biegów w pojazdach samochodowych, ale można je wykorzystać również w przemyśle. Stanowią one kluczowy element układu przeniesienia napędu. Sprzęgła hydrokinetyczne działają na zasadzie wykorzystania płynu hydraulicznego do przekazywania momentu obrotowego od silnika.
 

Sprzęgła elastyczne


Sprzęgła elastyczne, nazywane także sprzęgłami giętkimi lub elastycznymi elementami sprzęgający, są rodzajem sprzęgieł używanych w maszynach i systemach, aby przekazywać moment obrotowy między dwoma wałkami lub elementami mechanicznymi. Charakteryzują się one zdolnością do kompensacji pewnych rodzajów odkształceń, wibracji, drgań i niewielkich nieprawidłowości w układzie napędowym, co pomaga w ochronie maszyn i poprawie ich niezawodności.
 

Dlaczego warto kupić sprzęgła przemysłowe w Rem Elbląg?


Sprzęgło jest kluczowym elementem układu napędowego wielu urządzeń, dlatego warto wybierać takie, które zapewnią odpowiednią jakość pracy. Nasze produkty oferują nie tylko niezawodność i dokładność, ale także zmniejszenie kosztów eksploatacji i zwiększenie wydajności. Sprzęgła do przenoszenia momentu obrotowego to przede wszystkim:

 • Inwestycja w niezawodność – długotrwała żywotność i minimalna konieczność naprawy oznaczają, że sprzęgło REM to inwestycja w niezawodność. 

 • Oszczędność kosztów – dzięki precyzyjności i oszczędności energii, mogą pomóc w obniżeniu kosztów operacyjnych.

 • Zwiększenie wydajności – poprawa wydajności produkcji przekłada się na większą produkcję i zyski.

 • Bezpieczeństwo – bezpieczne i niezawodne sprzęgła przemysłowe pomagają w minimalizacji ryzyka awarii i wypadków pracy.

 • Elastyczność – możliwość dostosowywania sprzęgieł do różnych zastosowań zwiększa elastyczność produkcji.
   

Dostarczamy sprzęgła najwyższej jakości – oferta REM Elbląg


W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele różnych komponentów maszyn przemysłowych. Są to zarówno sprzęgła jak również inne elementy maszyn i urządzeń, w których wymagane jest skuteczne przeniesienie napędu. Oprócz wymienionych wyżej sprzęgieł znajdziesz u nas również: łańcuchy i koła łańcuchowe oraz pasy i koła pasowe.

Co tydzień „rozpracowujemy” zagadnienia branżowe, a co jakiś czas wysyłamy promocje do grupy osób, które tak jak my chcą być na bieżąco. Zapisz się już dziś!
Rozwijaj się razem z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez REM Elbląg Sp. z o.o. w celach marketingowych. Mam prawo dostępu do moich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych zgodnie z obowiązującym prawem. Administratorem danych jest REM Elbląg Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 106A.
Logo REM

REM Elbląg Sp. z o.o.

82-300 Elbląg,

ul. Grunwaldzka 106A

Copyright © 2021 Rem Elbląg Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie: ITCENTER

Umów się na serwis

Napisz do nas

CENY

Pamiętaj
Nasz sklep kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz dostęp do cen hurtowych

ZAREJESTRUJ SIĘ ŻEBY POZNAĆ CENY!

Zaloguj się już dziś