HISTORIA

      Nasza firma powstała w 1995 roku w wyniku fuzji doświadczenia, intuicji i praktycznych umiejętności dwóch dżentelmenów – Jarosława Majewskiego i Mieczysława Rudzkiego. Po latach nauki i rozwoju w firmie technicznej wspólnego kolegi w Gdańsku, nadszedł czas, by otworzyć własną działalność ukierunkowaną pod niedoceniane w tym przedsiębiorstwie łożyska, które według obserwacji miały ogromny potencjał na ówczesnym polskim rynku. Po osiągnięciu wszystkiego, co możliwe i zdobyciu cennej wiedzy i kontaktów, w czerwcu ’95 wspólnicy opuszczają firmę, by w lipcu tego samego roku dopełnić wszystkich formalności i otworzyć Hurtownię Techniczną REM S.C. z siedzibą przy Mazurskiej 2 w Elblągu.
 
„To się chciało, to wszystko żyło, człowiek tym żył”
 
 
   Budżet startowy pokrył koszt kupna niewielkiego samochodu dostawczego, wyposażenia biura i wstępnego zatowarowania. „Wszystko na początku robiliśmy we   dwóch. Pracowaliśmy od godziny 7:00 do 16:00 potem szliśmy na obiad i wracaliśmy o 17:00, żeby skończyć nawet o 24:00 czy 2:00. Człowiek był młody, miał wielki zapał”. Dzięki kontaktom pozyskanym w gdańskiej firmie i dbałości o utrzymanie dobrych relacji z klientami, już po 10 dniach zainwestowany wkład zwrócił się w 25%.
 
„To był strzał w dziesiątkę”

 
 Do zespołu niemalże od razu dołącza dwóch pracowników, a od stycznia kolejnego roku firma zatrudnia kolejne trzy osoby.   „Wyszliśmy z założenia, że o ludzi trzeba dbać, godziwie płacić, płacić podatki, płacić „ZUSy”. Wszystko robić legalnie. Dzięki temu   nasi pracownicy mieli zapewnione wysokie emerytury i bezpieczną przyszłość. Wiadomo, każdy chciałby od razu zarabiać krocie, ale  my byliśmy nastawieni na rozwój i dobrą atmosferę w firmie. Nikt wtedy nie wiedział dokładnie jak prowadzić biznes, ale wiedzieliśmy, że nie można dać się ponieść emocjom, tylko dobrze lokować zgromadzony kapitał.”

 
                                „Początki tak właśnie wyglądały – były ciekawe, miłe, człowiek się nie męczył. Ludzie chętnie przychodzili do pracy”
W 2001 roku, 2 czerwca, Hurtownia techniczna REM zmienia się w REM Elbląg Sp. z o.o. Wspólnikom szło coraz lepiej dzięki dobrej organizacji i doposażaniu siedziby firmy i magazynu. Zatrudniani byli kolejni ludzie – czas było pomyśleć o nowej siedzibie. Biznes szedł świetnie, więc nic nie stało na przeszkodzie, by w 2002 roku wspólnicy mogli kupić budynek przy ul. Grunwaldzkiej 106A w Elblągu, gdzie do dziś mieści się siedziba firmy.  Przenosiny całej firmy trwały zaledwie kilka dni (długi weekend majowy ’02), dzięki zaangażowaniu pracowników i życzliwości kolegi, który pożyczył w tym celu duży samochód dostawczy.
Dzięki ogromnej dbałości o obsługę klienta w REM Elbląg Sp. z o.o. nie brakowało kontrahentów. Bardzo duży wysiłek organizacyjny, który trzeba było włożyć w obsługę tak dużej ilości klientów zapewniał firmie bezpieczeństwo nawet w przypadku ewentualnej utraty kluczowego klienta. Dobra polityka firmy na tym polu oraz dobór odpowiedniej kadry w dziale handlowym pozwoliły sukcesywnie rozrastać się i stworzyć sieć stałych klientów w całej Polsce i poza jej granicami.

„Nie sztuką jest sprzedać coś klientowi. Sztuką jest, żeby on wrócił, stał się twoim partnerem, kolegą. Dzwonił w potrzebie i nie tylko”

 

Na szczęście na naszej drodze udało się spotkać wielu inteligentnych ludzi. Takich, których warto było słuchać i takich, których popełnionych błędów trzeba było się wystrzegać. Kluczowe było uważne słuchanie w każdym możliwym miejscu – od długiej kolejki do myjni na Mazurskiej w latach ‘90, po targi branżowe. Umiejętne wyciąganie wniosków, intuicja i zapał do pracy znacząco przyczyniły się do wprowadzania innowacji w prowadzeniu własnego biznesu.
 
 
Przez 25 lat zarządzania firmą zrodziło się multum stresujących sytuacji, ale stalowe nerwy, niepodejmowanie gwałtownych ruchów, optymizm i wiara w swój zespół wykreowały REM Elbląg Sp. z o.o. na taką firmę, jaka jest obecnie – silna, profesjonalna, godna zaufania. To było udane ćwierćwiecze, ale nie spoczywamy na laurach tylko z podniesioną głową szukamy kolejnych wyzwań i wykorzystujemy nasz ogromny potencjał.
 
Oto my, REM Elbląg Sp. z o.o.
Napędzamy ruch


 
Co tydzień „rozpracowujemy” zagadnienia branżowe, a co jakiś czas wysyłamy promocje do grupy osób, które tak jak my chcą być na bieżąco. Zapisz się już dziś!
Rozwijaj się razem z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez REM Elbląg Sp. z o.o. w celach marketingowych. Mam prawo dostępu do moich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych zgodnie z obowiązującym prawem. Administratorem danych jest REM Elbląg Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 106A.
Logo REM

REM Elbląg Sp. z o.o.

82-300 Elbląg,

ul. Grunwaldzka 106A

Copyright © 2021 Rem Elbląg Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie: ITCENTER

Umów się na serwis

Napisz do nas

CENY

Pamiętaj
Nasz sklep kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz dostęp do cen hurtowych

ZAREJESTRUJ SIĘ ŻEBY POZNAĆ CENY!

Zaloguj się już dziś