HISTORIA

      Nasza firma powstała w 1995 roku w wyniku fuzji doświadczenia, intuicji i praktycznych umiejętności dwóch dżentelmenów – Jarosława Majewskiego i Mieczysława Rudzkiego. Po latach nauki i rozwoju w firmie technicznej wspólnego kolegi w Gdańsku, nadszedł czas, by otworzyć własną działalność ukierunkowaną pod niedoceniane w tym przedsiębiorstwie łożyska, które według obserwacji miały ogromny potencjał na ówczesnym polskim rynku. Po osiągnięciu wszystkiego, co możliwe i zdobyciu cennej wiedzy i kontaktów, w czerwcu ’95 wspólnicy opuszczają firmę, by w lipcu tego samego roku dopełnić wszystkich formalności i otworzyć Hurtownię Techniczną REM S.C. z siedzibą przy Mazurskiej 2 w Elblągu.
 
„To się chciało, to wszystko żyło, człowiek tym żył”
 
 
   Budżet startowy pokrył koszt kupna niewielkiego samochodu dostawczego, wyposażenia biura i wstępnego zatowarowania. „Wszystko na początku robiliśmy we   dwóch. Pracowaliśmy od godziny 7:00 do 16:00 potem szliśmy na obiad i wracaliśmy o 17:00, żeby skończyć nawet o 24:00 czy 2:00. Człowiek był młody, miał wielki zapał”. Dzięki kontaktom pozyskanym w gdańskiej firmie i dbałości o utrzymanie dobrych relacji z klientami, już po 10 dniach zainwestowany wkład zwrócił się w 25%.
 
„To był strzał w dziesiątkę”

 
 Do zespołu niemalże od razu dołącza dwóch pracowników, a od stycznia kolejnego roku firma zatrudnia kolejne trzy osoby.   „Wyszliśmy z założenia, że o ludzi trzeba dbać, godziwie płacić, płacić podatki, płacić „ZUSy”. Wszystko robić legalnie. Dzięki temu   nasi pracownicy mieli zapewnione wysokie emerytury i bezpieczną przyszłość. Wiadomo, każdy chciałby od razu zarabiać krocie, ale  my byliśmy nastawieni na rozwój i dobrą atmosferę w firmie. Nikt wtedy nie wiedział dokładnie jak prowadzić biznes, ale wiedzieliśmy, że nie można dać się ponieść emocjom, tylko dobrze lokować zgromadzony kapitał.”

 
                                „Początki tak właśnie wyglądały – były ciekawe, miłe, człowiek się nie męczył. Ludzie chętnie przychodzili do pracy”
W 2001 roku, 2 czerwca, Hurtownia techniczna REM zmienia się w REM Elbląg Sp. z o.o. Wspólnikom szło coraz lepiej dzięki dobrej organizacji i doposażaniu siedziby firmy i magazynu. Zatrudniani byli kolejni ludzie – czas było pomyśleć o nowej siedzibie. Biznes szedł świetnie, więc nic nie stało na przeszkodzie, by w 2002 roku wspólnicy mogli kupić budynek przy ul. Grunwaldzkiej 106A w Elblągu, gdzie do dziś mieści się siedziba firmy.  Przenosiny całej firmy trwały zaledwie kilka dni (długi weekend majowy ’02), dzięki zaangażowaniu pracowników i życzliwości kolegi, który pożyczył w tym celu duży samochód dostawczy.
Dzięki ogromnej dbałości o obsługę klienta w REM Elbląg Sp. z o.o. nie brakowało kontrahentów. Bardzo duży wysiłek organizacyjny, który trzeba było włożyć w obsługę tak dużej ilości klientów zapewniał firmie bezpieczeństwo nawet w przypadku ewentualnej utraty kluczowego klienta. Dobra polityka firmy na tym polu oraz dobór odpowiedniej kadry w dziale handlowym pozwoliły sukcesywnie rozrastać się i stworzyć sieć stałych klientów w całej Polsce i poza jej granicami.

„Nie sztuką jest sprzedać coś klientowi. Sztuką jest, żeby on wrócił, stał się twoim partnerem, kolegą. Dzwonił w potrzebie i nie tylko”

 

Na szczęście na naszej drodze udało się spotkać wielu inteligentnych ludzi. Takich, których warto było słuchać i takich, których popełnionych błędów trzeba było się wystrzegać. Kluczowe było uważne słuchanie w każdym możliwym miejscu – od długiej kolejki do myjni na Mazurskiej w latach ‘90, po targi branżowe. Umiejętne wyciąganie wniosków, intuicja i zapał do pracy znacząco przyczyniły się do wprowadzania innowacji w prowadzeniu własnego biznesu.
 
 
Przez 25 lat zarządzania firmą zrodziło się multum stresujących sytuacji, ale stalowe nerwy, niepodejmowanie gwałtownych ruchów, optymizm i wiara w swój zespół wykreowały REM Elbląg Sp. z o.o. na taką firmę, jaka jest obecnie – silna, profesjonalna, godna zaufania. To było udane ćwierćwiecze, ale nie spoczywamy na laurach tylko z podniesioną głową szukamy kolejnych wyzwań i wykorzystujemy nasz ogromny potencjał.
 
Oto my, REM Elbląg Sp. z o.o.
Napędzamy ruch


 
Co tydzień „rozpracowujemy” zagadnienia branżowe, a co jakiś czas wysyłamy promocje do grupy osób, które tak jak my chcą być na bieżąco. Zapisz się już dziś!
Rozwijaj się razem z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez REM Elbląg Sp. z o.o. w celach marketingowych. Mam prawo dostępu do moich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych zgodnie z obowiązującym prawem. Administratorem danych jest REM Elbląg Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 106A.

REM Elbląg Sp. z o.o.

82-300 Elbląg,

ul. Grunwaldzka 106A

Copyright © 2021 Rem Elbląg Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie: ITCENTER